Su Arıtma Kimyasalları

Arıtma prosesinin çeşitli aşamalarında kullanılan kostik, hidroklorik asit, SMBS (Sodyum Metabisülfit), membran yıkama kimyasalı, antiskalant, sodyum hipoklorit kimyasalları.

Su Arıtma Kimyasalları 4 ürün var.

4 öğeden 1 - 4 arası gösteriliyor
  • Reverse osmosis (ters ozmoz) su arıtma sistemlerinde membran yüzeylerinde tortulaşma ve karbonat, sülfat, florür ve silika birikmelerinin kontrolü için kimyasal dozaj pompası ile antiskalant dozajı yapılır. SATEK, müşterilerine, uluslarası alanda kendisini kanıtlamış ve bilinirliğe sahip, NSF 60 onaylı antiskalant sunar.

  • Suyu dezenfekte etmek ya da demir, mangan gidermek amacı ile suya klor dozaj pompası ile Sodyum Hipokorit / Klor (NaOCI) dozajı yapılır.  Fiziksel ve Kimyasal Özellikler Form : Sıvı Renk : Yeşilimsi Sari pH : > 12

  • Ham su ya da ürün suyu pH değerini yükseltmek amacı ile kimyasal dozaj pompası kullanılarak sodyum hidroksit (sıvı kostik) dozajı yapılır.  Fiziksel ve Kimyasal Özellikler Görünüm : Berrak Form: Sıvı Renk : Renksiz pH : 14 Yoğunluk : 1.32 - 1.52 g/cm3 (30 %-50 %)

  • Sudaki klor (NaOCI) reverse osmosis (ters ozmoz) membranlarına zarar verir. Klorun membran üzerindeki olumsuz etkisini ortadan kaldırmak için suya kimyasal dozaj pompası ile sodyum SMBD dozlanarak klorun nötralize edilmesi sağlanir. SMBS ayrıca organik kirliliğe sebep olabilecek mikroorganizmaların üremesini de engeller.  Fiziksel ve Kimyasal Özellikler...

4 öğeden 1 - 4 arası gösteriliyor