Görüntülenen ürünler

KİREÇ ÖNLEYİCİ SİLİFOZ (SILIPHOS)

Yeni ürün

Kireç Önleyici Silifoz (Siliphos), kazan taşını önler ve korozyonu durdurur. Düşük konsantrasyondaki polifosfat metalik yüzeyler üzerinde birikme miktarını inhibe eder. Fosfat ve silikat içeriği nedeniyle silifoz metal yüzeyinde ince bir koruyucu tabaka oluşturarak korozyonı da engeller.

Ambalaj şekli: 0,5kg ve 1,5kg, 20kg'lık paketlerde. 

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi

Silifoz (Siliphos) Polifosfat nedir?

Kireçlenme önleyici Silifoz (Siliphos) polifosfat içme suyu ve endüstriyel sular için ekonomik ve güvenilir bir su arıtma sistemidir. Silikat içeren camsı bir polifosfattır. Uygulama değişken büyüklükteki dağıtıcılar tarafından yapılır.

Doğal sular; boru, kazan ya da diğer tesisat ve ekipmanlarda hasara neden olur. Bazıları çözünmüş mineraller esas olarak kalsiyum ve magnezyum tuzları içerir. Bu tip sular sert su olarak tanımlanır. Sert sular kazan taşı ve korozyona sebep olur. Bu da daha yüksek enerji talebi oluşturur. Kireç nedeniyle tıkanan boruların değiştirilmesi gerekebilir. Isıtma bobinleri aşırı ısınabilir ve arızalanabilir. 

S  kazan taşını önler ve korozyonu durdurur. Düşük konsantrasyondaki polifosfat metalik yüzeyler üzerinde birikme miktarını inhibe eder. Fosfat ve silikat içeriği nedeniyle silifoz metal yüzeyinde ince bir koruyucu tabaka oluşturarak  korozyonı da engeller. Bu etkilerin her ikisini de elde etmek için 2-3 ppm lik bir siliphos konsantrasyonu yeterlidir.  Silifoz ayrıca eski borulardaki mevcut ölçeği, demir oksit ve CaCO3 tabakalarını da bir dereceye kadar yavaşça kaldıracaktır. Kazan taşı ve korozyon sadece bakır ya da galvaniz borularda oluşmaz, plastik borularda da oluşabilir. Kazanın ısıtma serpantinlerinde oluşabilecek 1mm kalınlığında bir kazantaşı enerji maliyetini %15 artırır. 

Silifoz nasıl kullanılır? 

Silifoz Siliphos su tesisatına dağıtıcı (filtre kabı ) aracılığıyla verilir. Filtre kabı su sistemine takılır ve için silifoz ile doldurulur. Silifoz dolu filtreden geçen su düşük miktarlarda polifosfatları çözer. Siliphos dağıtıcılar (filtre kabı) her su sistemine monte edilebilir. Bakım gerektirmez. Filtre kabı içindeki silifoz bittiğinde yenisi ile doldurulması yeterlidir.

İlgili ürünler

  • ATLAS FİLTRE KABI

    Atlas Filtre Kabı Model: Senior Plus 3P SX Standart Şeffaf Malzeme: Güçlendirilmiş PP, PET Gövde: Şeffaf Çalışma Basıncı: 8 Bar (Maksimum) Patlama Basıncı: 35 Bar Çalışma Sıcaklığı: 45 0C (Max) Boy: 5", 10", 20" Bağlantı Seçenekleri: 1/2", 3/4", "1", 1 1/2" Menşei: İtalya

  • SATEK SPUN KARTUŞ FİLTRE

    Satek Spun Kartuş Filtre Hassas filtrasyon için Melt Blown Sediment filtre kartuşu %100 Polipropilen, toksik olmayan malzemeden imal Yüksek derinlikli filtrasyon, tüm yüzeyde sabit filtreleme, düşük basınç kaybı 10", 20", 30", 40" boy seçenekleri 1, 5, 10, 25 mikron gözenek çapı Çalışma sıcaklığı: 75 0C (Maks.) Çalışma basıncı : 125 PSI (Maks.)

  • KABİNETLİ LUX MAKSİ SU YUMUŞATMA CİHAZI

    Satek Kabinetli LUX Maksi Su Yumuşatma Cihazı Yumuşatma kapasitesi: 40 FR sertlikte 3m3/gün Debi: 1,2 m3/h Maks Kontrol valfi: Clack WS1 TC  Rejenerasyon şekli: Zaman ayarlı Reçine tank: FRP, 10x35 İyon değiştirici reçine miktarı: 25 Lt Reçine marka: Dowex HCR S/S  Solüsyon tankı Kartuşlu Tortu Filtresi: 2 Set (Giriş ve Çıkış) Sertlik ölçüm kiti: 1 Adet

aynı kategoride bulunan diğer 5 ürün: