ATLAS POLİFOSFATLI FİLTRE

Yeni ürün

Atlas Polifosfatlı Filtre; Kireçlenme ve korozyon önleyici olarak kullanılmaktadır, evsel ve endüstriyel kullanım için tasarlanmıştır.

 • 3/4" ya da 1" bağlantılı filtre kabı
 • 1 Kg (0,5kg x 2 adet) Atlas Polifosfat Kristali
 • Şeffaf filtre kartuşu
 • Menşei : İtalya

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi

Polifosfat nedir?

Kireçlenme önleyici Polifosfat içme suyu ve endüstriyel sular için ekonomik ve güvenilir bir su arıtma sistemidir. Silikat içeren camsı bir polifosfattır. Uygulama değişken büyüklükteki dağıtıcılar tarafından yapılır.

Doğal sular; boru, kazan ya da diğer tesisat ve ekipmanlarda hasara neden olur. Bazıları çözünmüş mineraller esas olarak kalsiyum ve magnezyum tuzları içerir. Bu tip sular sert su olarak tanımlanır. Sert sular kazan taşı ve korozyona sebep olur. Bu da daha yüksek enerji talebi oluşturur. Kireç nedeniyle tıkanan boruların değiştirilmesi gerekebilir. Isıtma bobinleri aşırı ısınabilir ve arızalanabilir. 

Polifosfat kazan taşını önler ve korozyonu durdurur. Düşük konsantrasyondaki polifosfat metalik yüzeyler üzerinde birikme miktarını inhibe eder. Fosfat ve silikat içeriği nedeniyle polifosfat metal yüzeyinde ince bir koruyucu tabaka oluşturarak  korozyonı da engeller. Bu etkilerin her ikisini de elde etmek için 2-3 ppm lik bir siliphos konsantrasyonu yeterlidir. Polifosfat ayrıca eski borulardaki mevcut ölçeği, demir oksit ve CaCO3 tabakalarını da bir dereceye kadar yavaşça kaldıracaktır. Kazan taşı ve korozyon sadece bakır ya da galvaniz borularda oluşmaz, plastik borularda da oluşabilir. Kazanın ısıtma serpantinlerinde oluşabilecek 1mm kalınlığında bir kazantaşı enerji maliyetini %15 artırır. 

Polifosfat nasıl kullanılır? 

Polifosfat su tesisatına dağıtıcı (filtre kabı ) aracılığıyla verilir. Filtre kabı su sistemine takılır ve için polifosfat ile doldurulur. Polifosfat dolu filtreden geçen su düşük miktarlarda polifosfatları çözer. Polifosfat dağıtıcılar (filtre kabı) her su sistemine monte edilebilir. Bakım gerektirmez. Filtre kabı içindeki polifosfat bittiğinde yenisi ile doldurulması yeterlidir.

İlgili ürünler

 • ATLAS CPP SX SPUN KARTUŞ FİLTRE

  Atlas CPP SX Spun Kartuş Filtre Hassas filtrasyon için Melt Blown filtre kartuşu %100 Polipropilen, toksik olmayan malzmeden imal Yüksek derinlikli filtrasyon, tüm yüzeyde sabit filtreleme, düşük basınç kaybı düşmesi 5", 10", 20", 30", 40" boy seçenekleri 1, 5, 10, 25 Mikron gözenek çapı Çalışma Sıcaklığı: 80 0C (Maks.) Menşei: İtalya

 • ATLAS RL SERİSİ YIKANABİLİR PLASTİK KARTUŞ FİLTRE

  Atlas RL SX, BX, CX yıkanabilir plastik kartuş filtre Yüksek kalitede dayanıklı gözenek yapısı %80 verim 10", 20", 30", 40" boy seçenekleri 50 mikron gözenek çapı Çalışma Basıncı: 8 Bar (Maks.)  Çalışma Sıcaklığı: 50 0C (Maks.) Menşei: İtalya

 • ATLAS POLİFOSFAT KRİSTALİ

  Atlas Polifosfat Kristali; Kireçlenme ve Korozyon önleyici olarak kullanılmaktadır, evsel ve endüstriyel kullanım için tasarlanmıştır.0,5 kg ya da 1,5 kg ambalajda Menşei : İtalya

aynı kategoride bulunan diğer 30 ürün: