ATLAS POLİFOSFATLI FİLTRE

Yeni ürün

Atlas Polifosfatlı Filtre; Kireçlenme ve korozyon önleyici olarak kullanılmaktadır, evsel ve endüstriyel kullanım için tasarlanmıştır.

 • 3/4" ya da 1" bağlantılı filtre kabı
 • 1 Kg (0,5kg x 2 adet) Atlas Polifosfat Kristali
 • Şeffaf filtre kartuşu
 • Menşei : İtalya

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi

Atlas Polifosfatlı Filtre nedir?

Kireçlenme önleyici Polifosfat içme suyu ve endüstriyel sular için ekonomik ve güvenilir bir su arıtma sistemidir. Silikat içeren camsı bir polifosfattır. Uygulama değişken büyüklükteki dağıtıcılar tarafından yapılır.

Doğal sular; boru, kazan ya da diğer tesisat ve ekipmanlarda hasara neden olur. Bazıları çözünmüş mineraller esas olarak kalsiyum ve magnezyum tuzları içerir. Bu tip sular sert su olarak tanımlanır. Sert sular kazan taşı ve korozyona sebep olur. Bu da daha yüksek enerji talebi oluşturur. Kireç nedeniyle tıkanan boruların değiştirilmesi gerekebilir. Isıtma bobinleri aşırı ısınabilir ve arızalanabilir. 

Polifosfat kazan taşını önler ve korozyonu durdurur. Düşük konsantrasyondaki polifosfat metalik yüzeyler üzerinde birikme miktarını inhibe eder. Fosfat ve silikat içeriği nedeniyle polifosfat metal yüzeyinde ince bir koruyucu tabaka oluşturarak  korozyonı da engeller. Bu etkilerin her ikisini de elde etmek için 2-3 ppm lik bir siliphos konsantrasyonu yeterlidir. Polifosfat ayrıca eski borulardaki mevcut ölçeği, demir oksit ve CaCO3 tabakalarını da bir dereceye kadar yavaşça kaldıracaktır. Kazan taşı ve korozyon sadece bakır ya da galvaniz borularda oluşmaz, plastik borularda da oluşabilir. Kazanın ısıtma serpantinlerinde oluşabilecek 1mm kalınlığında bir kazantaşı enerji maliyetini %15 artırır. 

Polifosfat nasıl kullanılır? 

Polifosfat su tesisatına dağıtıcı (filtre kabı ) aracılığıyla verilir. Filtre kabı su sistemine takılır ve için polifosfat ile doldurulur. Polifosfat dolu filtreden geçen su düşük miktarlarda polifosfatları çözer. Polifosfat dağıtıcılar (filtre kabı) her su sistemine monte edilebilir. Bakım gerektirmez. Filtre kabı içindeki polifosfat bittiğinde yenisi ile doldurulması yeterlidir.

İlgili ürünler

 • ATLAS FİLTRE KABI

  Atlas Filtre KabıModel: 10" 3P Senior, 20" 3P Master Malzeme: Güçlendirilmiş PP, PET Gövde: Şeffaf Çalışma basıncı: 8 Bar (Maks.) Patlama basıncı: 35 Bar Çalışma sıcaklığı: 45 0C (Maks.) Boy: 10", 20" Bağlantı çapı seçenekleri: 3/4", 1" Menşei: İtalya

 • ATLAS POLİFOSFAT KRİSTALİ

  Atlas Polifosfat Kristali; Kireçlenme ve Korozyon önleyici olarak kullanılmaktadır, evsel ve endüstriyel kullanım için tasarlanmıştır.0,5 kg ya da 1,5 kg ambalajda Menşei : İtalya

 • ATLAS POLİFOSFATLI KARTUŞ

  Atlas Polifosfatlı Kartuş; Kireçlenme ve korozyon önleyici olarak kullanılmaktadır, evsel ve endüstriyel kullanım için tasarlanmıştır.Şeffaf filtre kartuşu 1 Kg (0,5kg x 2 adet) Atlas Polifosfat Kristali Menşei : İtalya