Görüntülenen ürünler

AKTİF KARBON FİLTRE

Yeni ürün

  • Endüstriyel Aktif Karbon Filtre kurulumu, projelendirme, uygulama hizmetleri.
  • Mevcut sistemlerin keşfi, performans analizi ve raporu
  • Arıza bakım, onarım, revizyon
  • Periyodik bakım hizmeti
  • Ekipman tedariği ( Otomasyon valfi, Tank, Aktif Karbon)

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi

Aktif Karbon Filtre Çalışma Prensibi

Su arıtma prosesinde tat, koku, bakiye klor ve organik madde  gideriminde kullanılan adsorbentlerin en önemlisi, yüksek gözenekliliğe sahip aktif karbonlardır.

Su, aktif karbon içerisinde süzülürken, tat, koku, bakiye klor ve organik maddeler absorpsiyon yöntemiyle aktif karbon yüzeyinde tutulurlar. Otomatik Aktif Karbon Filtre Sistemi, insan müdahalesine gerek kalmadan valf üzerinde set edilen zamana göre otomatik olarak ters yıkamasını yapar ve medya yatağında biriken tortuları ters yıkama işlemi ile drenaj hattından atarak temizledikten sonra tekrar servis konumuna döner. Tank içerisindeki aktif karbon absorpsiyon özelliğini kaybettiğinde yenilenmesi gerekir.

Aktif Karbon, odun, kömür, Hindistan cevizi kabuğu gibi karbonların çeşitli işlemlerden geçirilerek aktive edilmesiyle elde edilir.

Aktif karbonlar, insan sağlığına zararsız, kullanışlı ürünler olup, oldukça yüksek bir gözenekliliğe ve iç yüzey alanına sahiptirler

Aktif karbonlar, çözeltideki molekül ve iyonları gözenekleri vasıtasıyla iç yüzeylerine doğru çekebilirler ve bu yüzden adsorbent olarak adlandırılırlar.

Kirlilik oluşturan maddeler, aktif karbonun yüzeyinde tutulacağından, yüzey alanının büyüklüğü kirliliklerin giderilmesinde oldukça etkili bir faktördür.

Aktif karbonun kullanım ömrü giriş suyu parametrelerine göre değişiklik gösterirken ortalama süre 1 yıldır. 

Detaylı bilgi için arayın: 0232 520 01 61

aynı kategoride bulunan diğer 13 ürün: