Miura Online Sertlik Ölçüm Cihazı Daha büyük görüntüle

MIURA ONLINE SU SERTLİĞİ ÖLÇÜM CİHAZI

CMU-324HE

Yeni ürün

Miura Online Su Sertliği Ölçümü Cihazı, Otomatik Sertlik Ölçüm Cihazı Miura CMU-324HE Kolorimetrik Sertlik Dedektörü Colormetry Hardness Tester Miuro CMU-324HE

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi

Miura Online Su Sertliği Ölçüm Cihazı

Miura Kolorimetrik Su Sertliği Ölçüm Cihazı CMU-324HE; ön arıtması yapılmış yumuşak sudaki iyonik konsantrasyonu izlemek için kolorimetrik analiz kullanan bir sertlik tespit cihazıdır. CMU-324HE periyodik olarak yumuşatılmış sudan numune alır ve yumuşatıcı sistem tarafından giderilmesi gereken zararlı kirletici maddelerin varlığını test eder. Sonuç olarak sertlik tespit edilirse renk ölçüm ünitesi işletmene görsel ve işitsel olarak uyarı veririr ve kontrol sistemine ikaz veya alarm (seçilebilir) sinyali verir. Bu sinyal su yumuşatma cihazının sertlik sızıntısına tepki vermesini sağlar. Sistem daha fazla sertlik sızıntısını önlemek için otomatik olarak rejenerasyona girer. Ünite; sorun çözülene kadar olası kireç oluşumunu ve sisteme sert su gidişini engellemek için sinyaş çıkışı sayseine bir vanayı açıp kapayabilir.

Standart Özellikler

Otomatik Planlanmış Test

Online Otomatik Su Sertliği Ölçüm Cihazı periyodik olarak yumuşatılmış su numunesi alır ve sertlik konsantrasyonunu belirlemek için kolorimetrik analiz gerçekleştirir. Bu zamanlanmış artışlar her 30 dakikada bir ila her 240 dakika bir ölçüm arasında ayarlanabilir.

İletişim

Operatörleri bir sorun konusunda uyarmak ve karşı önlemleri başlatmak için test sonuçlarını Miura bileşenleriyle veya bina otomasyon sistemiyle iletir. Sertlik uyarısı aldığında sistemin yanıt vermesi sağlanabilir.

Yumuşatma Cihazı İçin Rejenerasyon Sinyali

Sertlik kaçağı tespit edilirse Kolorimetri ünitesi yumuşatıcıya rejenerasyona başlaması için sinyal verebilir. Çift tanklı tasarımı sayesinde aktif ve boşta olan tanklar yer değiştirerek kazan sistemine yeniden yumuşak su sağlar. Daha sonra, yumuşatıcı reçinenin etkinliğini yenilemek için sızıntı yapan tank tuzlu su ile yıkanarak rejenere edillecektir.

Kolay Değiştirilebilen Kartuşlar 

Reaktif kartuşu düşük kapasiteye ulaştığında, kartuş durum ışığı yanarak değiştirilmesi gerektiğini bildirecektir. Normal test işlemlerine devam etmek için kartuş kilidini serbest bırakın, bitmiş kartuşu çıkarın, yeni kartuşu takın ve kilidi kapatın

Kendi Kendini Kalibre Etme

Kolorimetre ünitesi her otomatik örneklem alımından önce true-zero testi gerçekleştirir. Bu işlem yapılan her testten doğru sonuçların alınmasını sağlar.

Alarm ve Arıza Geçmişi Günlüğü

Bir alarm veya uyarı sinyali verildiğinde, Kolorimetri ünitesi, operatörün sorunu çözmesine yardımcı olan alarm hata kodlarını görüntüler. Operatör referansı için en fazla beş önceki uyarı veya alarm saklanır.

İndir