MULTİMEDYA TORTU FİLTRESİ Daha büyük görüntüle

DEMİR MANGAN GİDERİMİ FİLTRESİ

Yeni ürün

Suda demir fazlalığı; suya madeni tat verir, çamaşırlarda leke bırakır, boruları tıkar, tekstil, kâğıt, meşrubat vd endüstri ürünlerinde koku ve lekeye neden olur. İçme ve kullanma sularında Fe < 0,2 mg/l, Mn <0,05 mg/l olmalıdır. Demir ve Mangan giderimi için farklı yöntemler mevcuttur. Sudaki demir mangan oranına göre arıtma yöntemlerden biri ya da birkaçı tercih edilir.  

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi

Demir Mangan Giderimi Filtresi

Demir, toprak ve kayalar içerisinde Fe2O3 (demir üç oksit) ve FeS2 (pirit) gibi çözünmez demir üç bileşikleri halindedir. Anaerobik şartlar altında +2 yükseltgenme basamağına indirgenebilirler. Bu durum, yağmur suyu yeraltına doğru akarken, içindeki çözünmüş oksijenin organik madde tarafından tüketilmesi nedeniyle meydana gelir. Sağlık açısından problem teşkil etmeyen bu sular, yıkamada lekelere ve borularda kazan taşı oluşumuna sebep olur. Demir ve manganın suda çözünmesi istenmez.

Demir içeren sular hava ile temas ettiklerinde bulanık ve renkli bir hal alır, bu yüzden estetik nedenlerle kötü sular sınıfına girerler. Oksitlenmiş demir suda kahverengimsi bir renk oluştururken mangan siyah renkte lekeler oluşturur. Yüzeysel suların demir konsantrasyonu 1 mg/L’yi geçmez çünkü hava ile temas halindedir. Fakat yeraltı suları fazla miktarda demir ihtiva ederler çünkü bu sular oksijence yoksun karbondioksitce zengin sulardır.

Sudaki demir oranının fazla olması suya madeni bir tat verir (suda demir kokusu ve tadı), ishal yapar, çamaşırlarda leke bırakır, boruların içini tıkar, zeolit ve filtre kumunun üzerini kaplar, tekstil, kâğıt, fotoğraf, meşrubat ve diğer endüstri ürünlerinde koku ve lekeye neden olur. O yüzden fazla demirli sular kullanılmaz. TS 266’ya göre içme ve kullanma sularında Fe < 0,2mg/l, Mn <0,05 mg/l olmalıdır.

Sudaki Demir Oranı Nasıl Düşürülür?

Demir ve Mangan giderimi için farklı yöntemler mevcuttur. Havalandırma, kimyasal oksidasyon, filtrasyon demir mangan giderimi yönetemlerinden bazılarıdır. Sudaki demir oranına göre bu yöntemlerden biri ya da birkaçı tercih edilir.  

Detaylı bilgi için arayın: 0232 520 01 61

İlgili ürünler

  • SIVI KLOR SODYUM HİPOKLORİT

    Sıvı Klor Sodyum Hipoklorit NaOCIKullanım alanı : Suyun dezenfeksiyonu Ambalaj: 30 Kg bidonda

  • CLACK BIRM

    Clack Birm Demir-Mangan Giderimi filtre medyası. Clack Birm; su arıtma sistemlerinde ve filtre ünitelerinde çözünmüş demir ve mangan bileşiklerinin ham su kaynaklarından giderimi için verimli bir filtrasyon minerali, medyasıdır.  Ambalaj: 28.3 Lt Kullanım alanı: İçme ve kullanma suyu arıtma sistemlerinde demir ve mangan giderimi

  • SEKO TEKNA EVO AKS 603 DOZAJ POMPASI

    Seko AKS 603 12 Bar-4lt/saat, Analog Dozaj PompasıMaksimum çalışma basıncı: 12 Bar Ayarlanabilir, çift frekanslı dozaj debisi: %100 ya da %20 PVDF pompa kafası  Manuel hava alma vanası Montaj kiti: Enjeksiyon/Hatta Basma çekvalfi, emiş filtresi, sabitleme braketi, PVC emiş hortumu, PE basma hortumu  Güç Beslemesi: 100÷240 Vac 50/60 Hz IP65 koruma sınıfı